Cili ishte fati që po e priste presidentin Rugova nëse ai do vendosej në Tiranë? - Bota Sot
Cili ishte fati që po e priste presidentin Rugova nëse ai do vendosej në Tiranë?

Aktuale

Cili ishte fati që po e priste presidentin Rugova nëse ai do vendosej në Tiranë?

Nga: N.H Më: 15 qershor 2019 Në ora: 23:59
Milo dhe Thaçi

Analisti politik, Nexhat Haziri, ka bërë një koment edhe për dekorimin nga ana e presidentit aktual, Hashim Thaçi, për ish-ministrin e Punëve të Jashtme, Paskal Milo, me “Urdhrin e Pavarësisë”.

Ai thotë se gjatë kohës sa presidenti Rugova ndodhej në Itali, Milo kishte bërë presion që presidenti historik të sillej në Shqipëri.

Haziri lidhur me këtë pyet se cili do ishte fati i presidentit Rugova nëse ai do vendosej në Tiranë.

Ja shkrimi i tij:

Dekorimi me "Urdhri i Pavaresise" i Paskal Milos, ish-minister i puneve te jashtme, i cili bente presion diplomatik ndaj Italise, qe presidenti Rugova te sillej ne Tirane pas lirimit nga arresti shtepiak qe po e mbante Serbia. Po cili ishte fati qe po e priste presidentin Rugova nese ai do vendosej ne Tirane dhe cfare plani kishin pergaditur shtabi i Rognerit dhe Tirana zyrtare per eleminimin e presidentit Rugova nga skena politike, e deri tek eleminimi i tij fizik. Per keto dhe shume te tjera ne nje kohe me te pershtatshme. Historia nuk fal as nuk mund te fshehesh nga ajo.(n.h)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat