Kurti të enjten në Turqi, i merr me vete edhe pesë zyrtarë të VV-së - Bota Sot
Kurti të enjten në Turqi, i merr me vete edhe pesë zyrtarë të VV-së

Aktuale

Kurti të enjten në Turqi, i merr me vete edhe pesë zyrtarë të VV-së

Më: 18 qershor 2019 Në ora: 08:50
Turqi

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pritet që me 20 qershor të qëndrojë në Turqi.

Ai është ftuar të merr pjesë në universitetin e Stambollit “İstanbul Üniversitesi”.

Me vete Albini do t’i marrë disa deputetë të partisë së tij dhe  një kryetar komune.

Bëhet fjalë për Albulena Haxhiun, Fitore Pacollin, Mytaher Haskukën, Arben Vitinë si dhe Arbër Vokrrin.

Takimi mbahet të enjten nga ora 14:00.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat