Gashi: Partia Demokratike e Kosovës është në rrënjë e korruptuar - Bota Sot
Gashi: Partia Demokratike e Kosovës është në rrënjë e korruptuar

Aktuale

Gashi: Partia Demokratike e Kosovës është në rrënjë e korruptuar

Nga: v.r Më: 19 qershor 2019 Në ora: 16:15
Astrit Gashi

Publicisti dhe analisti, Astrit Gashi, nëpërmjet një deklarate ka thënë se PDK-ja është në rrënjë e korruptuar dhe e kriminalizuar, shkruan "Bota sot".

Gashi, veprimin e sotëm të Kadri Veselit duke liruar nga detyrat personat e akuzuar, e sheh si mesazh të mirë por mbetët vetëm publicitet.

Postimi plotë i Astrit Gashit:

Partia Demokratike e Kosoves eshte ne rrenje e korruptuar dhe e kriminalizuar. Veprimi i sotem i Kadri Veselit, eshte nje mesazh i mire- por vetem i publicitetit. Ai nuk ka per qellim dhe nuk do te rezultoj me dekriminalizimin e kesaj partie.

Ne liste te KD te PDK’se shumicen i ke te korruptuar, ndonese ende nuk kane aktakuze.

Per te pastruar PDK’ne nga krimi duhet te prehen rrenjet e tij- qe gati se eshte e pamundur sepse fatkeqesisht jane bere poaq te thella sa edhe vet partia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...