Akuza që e largon Besim Beqajn nga pozita e ministrit - Bota Sot
Akuza që e largon Besim Beqajn nga pozita e ministrit

Aktuale

Akuza që e largon Besim Beqajn nga pozita e ministrit

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 16:23
Besim Beqaj

Besim Beqaj është një nga “viktimat” e vendimit të Kadri Veseli për largimin nga pozitat udhëheqësë të zyrtarëve të PDK-së që janë me aktakuza.

Ministri i Inovacionit do të detyrohet të lë këtë pozitë për shkak të një akatakuze që i ishte ngritur vitin e kaluar.

Ndaj Beqajt është ngritur akuzë për veprën penale shkelja e statusit të barabart të shtetasve dhe banorëve të republikës së Kosovës, në rastin Pronto.

Beqaj dhe të tjerët do të dalin para gjykatës pikërisht pas një jave për këtë rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat