Kryetari i Degës së PDK’së në Gjilan reagon pas vendimit të Veselit - Bota Sot
Kryetari i Degës së PDK’së në Gjilan reagon pas vendimit të Veselit

Aktuale

Kryetari i Degës së PDK’së në Gjilan reagon pas vendimit të Veselit

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 17:18
Qemajl Mustafa

Qemajl Mustafa i zgjedhur pak kohë më parë Kryetar i PDK-së në Gjilan, ka reaguar pasi Kryetari i kësaj partie Kadri Veseli ka thënë se do ti shkarkojë të gjithë zyrtarët e kësaj partie që kanë aktakuza për keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Mustafa që është zgjedhur disa muaj më herët në postin e kryetarit të PDK-së në Gjilan është ende nën aktakuzë për keqpërdorim të pozitës zyrtare sa ishte kryetar i Komunës së Gjilanit.

Mustafa përmes facebookut ka shkruar se e vërteta dhemb por shëron.

“E përgëzoj Kryetarin Veseli për vendimin që të akuzuarit për krim, korrupsion, tejkalim të detyrave zyrtare dhe për nepotizēm t’i pezullojnë detyrat e tyre publike në parti e në institucione” ka thënë Mustafa.

Ai ka shkruar se vetëm ata që sot i qëndrojnë pranë këtij vendimi janë ata që ia duan të mirën PDK-së.

“Vetëm ata që sot e çdo ditë të ardhëshme i qëndrojnë pranë këtij vendimi, janë argatë të pastrimit të “oborrit” tonë e pastaj edhe të shoqërisë tonë në tërësi.E vërteta shpesh dhemb shumë por ajo edhe shëron qëndrueshëm” ka shkruar Mustafa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...