Zbulohet gjithçka: Ja si ndalet Thaçi para shkatërrimit të Kosovës - Bota Sot
Zbulohet gjithçka: Ja si ndalet Thaçi para shkatërrimit të Kosovës

Aktuale

Zbulohet gjithçka: Ja si ndalet Thaçi para shkatërrimit të Kosovës

Nga: N.H Më: 19 qershor 2019 Në ora: 18:01
Hashim Thaçi

Prof. dr. Binak Maxharraj, përmes një shkrimi autorial ka drejtuat akuza të shumta në drejtim të parit të vendit, pas daljes së lajmit se në kabinetin e tij ndodhet edhe një ish agjent i BIA-s serbe.

Maxharraj thotë se presidenti aktual është duke e rrezikuar edhe sigurinë nacionale të vendit duke marrë në Presidencë spiun të BIA-s si këshilltar të vetin.

Ndërsa, ai gjithashtu ka shpjeguar se për ta ndalë të parin e vendit duhet protesta të fuqishme.

“Për ta ndalë Thaçin mundet vetëm populli, duke protestuar fuqishëm në rrugë dhe duke e kërkuar pa sprapsur dorëheqjen e tij. Dhe është koha që kjo të ndodhë, sot nesër sa më parë qe të shpëtohet ky vend”, ka shkruar ai.

Ja postimi i tij:

PRESIDENTI THAÇI ËSHTË I NERKYEM S'KA TË NDALUR.

-Për ta ndalë duhet të ndodhë rebelimi i popullit

-Këshilltari i tij serb,agjent dhe spiuni i BIA-s në Presidencë është rrezik kombëtar për vendin.

Hashim Thaçi si President por edhe si Kryeministër i solli shumë të këqija vendit.Prodhoi shumë Mareveshje ne Bruksel pa asnjë rezultat,por të gjitha në dëmë të vendit.

Ia hupi 82 mijë hektar Kosovës duke ia thanë Çakorrin Malit të Zi i cili gjithëmonë e kishte anderr që ta këtë.

Pa nevojë e solli rrotull krejtë botën me iden e tij për ndarjën,coptimin apo korigjimin e kufinjëve.Shumë shtete filluan të pyesin së çka po ngjetë në këtë vend.U stepen se si është e mundur qe një President ta zvogëjoj teritorin e vendit te vetë.

U ndalën,e si rezultat i gjithë kësaj por edhe i pa aftesisë diplomatike u ndalën edhe njohjet.Nuk kemi njohje qe sa vite.Kurse diplomacia Serbe në krye me Daçiqin po banë gjithënjë e më shumë agresion në botë për ç'njohjet e Kosovës.

Se,fundi Presidenti Hashim Thaçi është duke e rrezikuar edhe Sigurin Nacionale të vendit duke marr në Presidencë spiuj të BIA-së si Këshilltar të vetin.Kjo nuk do koment.

Dikur Presidenti Ibrahim Rugova,duke e njohur mirë Thaçin,patë thanë së ky:"njeri duhet të mbahet sa më largë pushtetit,sepse është shumë i rrezikshem për vendin".Profecia e tij na dili e sakë.

Por a duhet dhe a mund të ndalët Thaçi sa nuk i ka shkaktuar edhe ndonjë katastrofë më të madhe vendit.

Mund dhe duhet të ndalët më çdo kusht?!

Nuk mund të ndalët Presidenti Thaçi më hajmali ,as më zhurma dhe konferenca shteërpë në media dhe portale duke ba amin së ishall e hjek zoti nga pushteti.Jo,zoti nuk e vendos dhe as nuk e venë askend në pushtet.Pushteti ose fitohet me votën e popullit,ose me zhantazhe e dhunë siç veproi Thaçi.

Për ta ndalë Thaçin mundet vetëm populli, duke protestuar fuqishëm në rrugë dhe duke e kërkuar pa sprapsur dorëheqëjën e tij.Dhe është koha që kjo të ndodhë,sot nësër sa më parë qe të shpetohet ky vend.

Por edhe...?!

Duhet me ia bë të çartë Brukseslit se ky njeri nuk e ka amndatin kushtetues të diagolojë më Serbin,nuk e ka përqimin e popullit dhe as te gjitha subjekteve politike,bile as të Partis së vetë(PDK).Ky njeri nuk pëfaqeson kurrfarë uniteti në vend,sepse të gjithë lidërët e partive tjera nuk bashkëpunojnë më te.

Duhet një rebelim i fortë i popullit për ti treguar Presidentit Hashim Thaçi së ku e ka vendin,gjithësesi jo ne Presidencë dhe se duhet t largohet sa nuk është vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat