Detaje të reja për spiunin serb që punoi si këshilltar i Thaçit - Bota Sot
Detaje të reja për spiunin serb që punoi si këshilltar i Thaçit

Aktuale

Detaje të reja për spiunin serb që punoi si këshilltar i Thaçit

Nga: D.RR Më: 22 qershor 2019 Në ora: 14:53
Hashim Thaçi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se spiuni serb që ishte këshilltar i Presidentit Thaçi, ishte i burgosur dhe për këtë është dashur të njoftojë shefi aktual i AKI-së, që më herët ishte Drejtor i Policisë, Shpend Maxhuni.

Ai thotë se për këtë presidenti duhet të përgjigjet.

Postimi i plotë:

Emërimi i një spiuni serb si këshilltar i Presidentit paraqet rrezik për sigurinë kombëtare të Kosovës.

Si ka mundësi që Presidenti nuk ka qenë në dijeni për të kaluarën e këtij personi kur dy ish shefa të AKI-së punojnë si këshilltarë të tij?! Ndërkaq, shefi aktual i AKI-së, që i përgjigjet edhe Presidentit, ka qenë Drejtor i Policisë kur ky person i sigurimit serb ishte burgosur nga Policia e Kosovës.

Por, përse Presidenti emëron një spiun serb në kabinetin e tij?! Kush ia ka kërkuar emërimin e këtij personi?! Për këtë Presidenti duhet të përgjigjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...