Flasin nga AAK: Po, Labinot Tahiri është pjesë e Grupit Parlamentar - Bota Sot
Flasin nga AAK: Po, Labinot Tahiri është pjesë e Grupit Parlamentar

Aktuale

Flasin nga AAK: Po, Labinot Tahiri është pjesë e Grupit Parlamentar

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 21:03
Tahiri dhe Haradinaj

Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri ka treguar sot se është larguar nga Aleanca Kosovare e Re, që udhëhiqet nga Behgjet Pacolli.

Ai ka thënë se tashmë është nga partitë e tjera në Kuvend, është më i afërm me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, së Ramush Haradinajt.

Media, ka kontaktuar me shefin e deputetëve të AAK-së, Ahmet Isufi, i cili ka konfirmuar se Tahiri është pjesë e Grupit Parlamentar të kësaj partie.

Madje, ai thotë se që një kohë të gjatë, këngëtari i kthyer në politikan, është pjesë e AAK-së në Kuvend.

Isufi shtoi se ditëve në vijim do të diskutohet edhe për një kalim të Tahirit në parti.

“Po, që një kohë të gjatë deputeti Tahiri, është pjesë e Grupit Parlamentar të AAK-së. Kemi punuar me të në shumë gjëra dhe ditëve në vazhdim do të flasim edhe për disa cështje tjera, si kalimi i tij në parti”, ka thënë shkurt Isufi.

Me kalimin e Tahirit në Grupit Parlamentar të AAK-së, kjo parti tashmë ka në Kuvend, hiç më pak se 13 deputetë.

Kurse, AKR-ja e Behgjet Pacollit, e cila udhëheq me katër ministri, tashmë ka mbetur me një ulëse në Kuvend, atë të familjarit të Behgjet Pacollit, Islam Pacollit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat