Pacolli: Norvegjia vend model nga i cili mund të mësojmë shumë - Bota Sot
Pacolli: Norvegjia vend model nga i cili mund të mësojmë shumë

Aktuale

Pacolli: Norvegjia vend model nga i cili mund të mësojmë shumë

Nga: Z.B Më: 25 qershor 2019 Në ora: 09:57
Pamje nga takimi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë ditës së sotme ka takuar kryediplomatën Norvegjeze, Ine Eriksen, përcjell “Bota sot”.

Pacolli këtë e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook, i cili ka shkruar se Norvegjia ështē vend model nga i cili mund të mësojmë shumë për zhvillimin dhe bashkëpunimin ndër-shtetëror.


Postimi i plotë:

Në fillim të ditës së sotme, pata nderin të mirëpres kryediplomatën Norvegjeze, Ine Eriksen.
Norvegjia ështē vend model nga i cili mund të mësojmë shumë për zhvillimin dhe bashkëpunimin ndër-shtetëror. Ky vend ka përkrahur fuqishëm Republikën e Kosovës në të gjitha etapat para dhe pas pavarësisë. Edhe sot, Eriksen shfaqi mirëkuptim total për nevojën e përkrahjes së Kosovës në proces të hapjes së mundësive të reja. Gjatë këtij takimi, znj. Eriksen i shpjegova faktin se Serbia po provon ta bllokojë Kosovën në synimin e saj të integrimit në familjen e shteteve demokratike, evropiane.
U dakorduam për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve dhe shpreha mirënjohje për përkrahjen e Norvegjisë në procese të afirmimit tonë ndërkombëtar. Jemi të inkurajuar me faktin se kemi miqësi dhe partneritet me vende si Norvegjia.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...