Qeveria tërheq projektligjin për financimin e partive - Bota Sot
Qeveria tërheq projektligjin për financimin e partive

Aktuale

Qeveria tërheq projektligjin për financimin e partive

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:14
Nga mbledhja e qeverisë

Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës miratoi propozim-vendimin për tërheqjen nga procedurat e shqyrtimit në Kuvend, të projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për financimin e subjekteve politike.

Gjithashtu, qeveria u dakordua për themelimin e komisionit për hartimin e projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për personat e zhdukur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...