Haradinaj kërkon mbështetje për “Alb Festival” - Bota Sot
Haradinaj kërkon mbështetje për “Alb Festival”

Aktuale

Haradinaj kërkon mbështetje për “Alb Festival”

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:44
Kryeministri Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka ftuar të gjithë shqiptarët që jetojnë në vendet evropiane që ta mbështesin me pjesëmarrje “Alb Festival” që mbahet në Cyrih të Zvicrës.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Diaspora jonë ka qenë çdoherë mbrojtëse dhe promovuese e vlerave kulturore dhe trashëgimisë shqiptare kudo në botë. Këto vlera unike po i shfaqin në skenat botërore vajzat dhe djemtë tanë, që asnjëherë nuk harruan origjinën e tyre. Në përkrahje të organizimeve të tilla masive, u bëj thirrje shqiptarëve që jetojnë e punojnë në vendet europiane, që ta mbështesin me pjesëmarrje ngjarjen më të madhe “Alb Festival”, që shpalosë vlerat tona në Cyrih të Zvicrës. RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat