“Karriget në kuvende zgjedhore tregojnë se në LDK ka garë” - Bota Sot
“Karriget në kuvende zgjedhore tregojnë se në LDK ka garë”

Aktuale

“Karriget në kuvende zgjedhore tregojnë se në LDK ka garë”

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 00:31
Hykmete Bajrami

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka thënë se nuk e se pse po ndodhin incidentet në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të partisë.

“Ndoshta kjo është arsyeja pse në LDK ka garë. Jemi partia e vetme ku ka garë, ku për secilën pozitë ka kundërkandidat. Në partitë e tjera nuk ka zgjedhje, ka vetëm emërime”, ka thënë Bajrami.

Ajo ka thënë se konfliktet po nxiten nga subjektet e huaja.

“Duke parë edhe sondazhet, dhe duke qenë të bindur edhe oponentët e LDK-së që do të jetë bindshëm partia e parë, natyrisht që synojnë të ndërhyjnë ta prishin. LDK-ja është parti e madhe, dhe ka vend për të gjithë. Ndoshta të gjithë nuk do të jenë në Kryesi të partisë, e delegatë, por ka vend për të gjithë”, ka thënë Bajrami.

Ajo ka thënë se nuk pret që këto incidente të reflektojnë në Kuvendin e Përgjithshëm.

“Nuk e besoj, sepse jemi të bindur se këto incidente janë të nxitura prej njerëzve nga jashtë. Nuk i frikohemi Kuvendit zgjedhor, sepse jemi të bindur se do të shkojë mirë”, ka thënë Bajrami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...