Kuvendi miraton Ligjin për mbrojtjen e fëmijëve - Bota Sot
Kuvendi miraton Ligjin për mbrojtjen e fëmijëve

Aktuale

Kuvendi miraton Ligjin për mbrojtjen e fëmijëve

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 12:15
Kuvendi Kosovës

Kuvendi i Kosovës i ka dhënë dritën e gjelbër ligjit për mbrojtjen e fëmijëve. Ky ligj ka marrë 76 vota për dhe asnjë kundër e as abstenim.

Kryetarja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Duda Balje, ka thënë se ky ligj është ndër më të rëndësishmit.

Balje: Ligji për mbrojtjen e fëmijëve është një prej ligjeve më të rëndësishme

“Ligji për mbrojtjen e fëmijëve është një prej ligjeve më të rëndësishme, jemi duke pritur shumë kohë gati katër vite dhe ne kemi biseduar edhe me pozitën dhe opozitën, kemi dritën e gjelbër dhe ju lutem sot ta votojmë se është një prej ligjeve shumë të rëndësishme për ne. Ne e kemi përfunduar sot është leximi i dytë”, tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...