Skandal i Haradinajt në Francë - Bota Sot
Skandal i Haradinajt në Francë

Aktuale

Skandal i Haradinajt në Francë

Nga: D.RR Më: 2 korrik 2019 Në ora: 10:31
Ramush Haradinaj në Francë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po qëndron në vizitë zyrtare në Francë, ku ka njoftuar se atje do të kërkojë liberalizimin e vizave për Kosovën, shkruan “Bota sot”.

Mirëpo kryeministri Haradinaj po tenton ta bindë Francën se Kosova Kosova e ka luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar, ndërsa vet kishte kërcënuar prokurorë, si rasti i Elez Blakajt.

Kështu ka shkruar deputetja e Vetëvendosjes në një postim në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...