Profesori zbulon formulën për ndarjen e Kosovës, që ia jep pasuritë Serbisë - Bota Sot
Profesori zbulon formulën për ndarjen e Kosovës, që ia jep pasuritë Serbisë

Aktuale

Profesori zbulon formulën për ndarjen e Kosovës, që ia jep pasuritë Serbisë

Nga: G.B Më: 6 korrik 2019 Në ora: 10:55
Rama, Thaçi dhe Vuçiq

Profesori Enver Bytyçi së shpejti do të publikojë librin "Kosova e rrezikuar nga Serbia e Madhe", (Roli i Aleksandër Vuçiç, Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për ndarjen e Kosovës).

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Bytyçi ka thënë se ndarja e Kosova kishte formulën "korrigjim i kufijve dhe bashkim i Luginës së Preshevës me Kosovën", që shkëmbimi i territoreve është baras ndryshim kufijsh, e ndryshimi i kufijve është ndarje e territorit të Kosovës, përcjell Bota sot.

“Ndarja e territorit të Kosovës do të thotë t'i japësh Serbisë pasuritë e Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i tij i plotë:

Një paragraf i shkruar në librin tim "Kosova e rrezikuar nga Serbia e Madhe", (Roli i Aleksandër Vuçiç, Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për ndarjen e Kosovës), i cili do të botohet së shpejti:

Ndarja e Kosovës kishte formulën "korrigjim i kufijve dhe bashkim i Luginës së Preshevës me Kosovën". Nëse shënojmë me "x" korrigjimin e kufijve dhe me "y" bashkimin e Luginës rezultati do lexohej baras me "shkëmbim territoresh". Shkëmbimi i territoreve është baras ndryshim kufijsh. Ndryshimi i kufijve është ndarje e territorit të Kosovës. Ndarja e territorit të Kosovës do të thotë t'i japësh Serbisë pasuritë e Kosovës.
I njëjti ekuacion vlen në rastin e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat