Hoti: Beteja e Loxhës, pikë kthese në luftën për liri - Bota Sot
Hoti: Beteja e Loxhës, pikë kthese në luftën për liri

Aktuale

Hoti: Beteja e Loxhës, pikë kthese në luftën për liri

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 12:13
Hoti: Beteja e Loxhës, pikë kthese në luftën për liri

Në 21 vjetorin e betejës së Loxhës, sot janë bërë homazhe në kujtim dhe nderim të heronjve dhe dëshmorëve te rënë në këtë betejë.

Avdullah Hoti ka kryesuar një delegacion nga Lidhja Demokratike e Kosovës të cilën kanë nderuar të rënët e kësaj beteje.

“Në përvjetorin e betejës së Loxhës bëmë nderime me Kujtimin dhe Armendin dhe luftëtarë të kësaj beteje. Respekt për të rënët për lirinë e Kosovës në këtë betejë heorike, që mbetet pikë kthese në luftën për liri, e udhëhequr me strategji të lartë ushtarake”, deklaroi Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...