Rugova: Qeverisja Haradinaj skandaloze, LDK e para në bazë të sondazhit - Bota Sot
Rugova: Qeverisja Haradinaj skandaloze, LDK e para në bazë të sondazhit

Aktuale

Rugova: Qeverisja Haradinaj skandaloze, LDK e para në bazë të sondazhit

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 19:24
Naser Rugova

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, ka thënë se qeverisja Haradinaj është qverisje e skandaleve, kurse LDK-ja në bazë të një sondazhi është subjekti më i madh me 27 përqind, duke pasur një diferëncë 7 përqind me subjektin e dytë.

Ai ka folur të hënën në emisionin "Imazh" te RTK.

“Qytetarët e Kosovës po shohin qeverisjen më të dobët. Është qeveri e skandaleve dhe e korrupsionit. Shtatë ministra Qeveria Haradinaj i ka nën aktakuzë. Qeveria Haradinaj është qeveri jostabile me 52 vota. Qeveria Mustafa është qeveria pa asnjë skandal”, ka thënë Rugova.

“Në bazë të një sondazhi nga një mekanizëm i SHBA-së LDK-ja është 27 përqind. Është shtatë përqind më shumë se sa subjekti i dytë. AAK është aty, 16 përqind. Të gjithë liderëve të subjekteve u ka shkuar ai sondazh dhe edhe zotit Haradinaj”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...