Rrëfimi prekës i Nysrete Kumnovës: Shpresonim t’i bënim dasmë të madhe djalit tonë, ja se si m’u shfaq një natë në ëndërr - Bota Sot
Rrëfimi prekës i Nysrete Kumnovës: Shpresonim t’i bënim dasmë të madhe djalit tonë, ja se si m’u shfaq një natë në ëndërr

Aktuale

Rrëfimi prekës i Nysrete Kumnovës: Shpresonim t’i bënim dasmë të madhe djalit tonë, ja se si m’u shfaq një natë në ëndërr

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 22:14
Nysrete Kumnova

Nysrete Kumnova, nëna gjakovare e cila tash e njëzet vite pret kthimin e djalit të saj, Albionit të cilin forcat serbe e rrëmbyen nga ajo, ka rrëfyer për me emocione pritjen e vajzave të saj, të cilat e presin vëllain Albionin për t’i bërë dasmë.

“Me tregu realitetin ne e kemi pas shtëpinë jo krejtësisht e mbarume dhe Albioni ka pas shumë dëshirë të mbarohet shpia. Ai u ba 20 vjeçar edhe shpresa jonë ka qenë që një ditë do ta fejojmë ta martojmë e ta bajmë një dasmë të madhe. Tri vajzat e presin vëllain për t’i bërë dasmë. Një ditë pashë andërr që Albioni erdh në shpi edhe i qiti duart në derë të korridorit, e unë i thashë: Hajde Albion a erdhe a? Ai  tha: Jo s’kam ardh për krejt, erdha me ju pa, tha rregulloni qeto çka ju kanë mbet e unë tani vij.  I kemi mbledh krejt çka kemi pas edhe e kemi ndërtu shpinë qysh ka dasht ai, por ai nuk hyni brenda edhe kjo ma ka zbeh shpresë”, u shpreh Kumnova.

Ajo tha se edhe pesë persona të tjerë bashkë me albionin e saj, ndërsa i vetmi që nuk u kthye asnjëherë është ai.

“Të tjerët janë kthyer, vetëm Albioni prej grupit nuk është kthyer”, tha Kumnova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...