Ambasadori Cufaj takohet me kancelaren Merkel në Berlin - Bota Sot
Ambasadori Cufaj takohet me kancelaren Merkel në Berlin

Aktuale

Ambasadori Cufaj takohet me kancelaren Merkel në Berlin

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 20:28
Beqë Cufaj dhe Angela Merkel

Ambasadori i Kosovës në Berlin, Beqë Cufaj është takuar me Kancelaren Gjermane, Angela Merkel.

Cufaj ka thënë se Gjermania është aleatja më e fuqishme e Kosovës në Europë.

“Një nder dhe privilegj të takoj Kancelaren e Qeverisë Gjermane, Zonjën Angela Merkel me rastin e pritjes verore për Korin Diplomatik në Berlin.

Republika Federale e Gjermanisë është aleatja më e rëndësishme e Republikës së Kosovës në Europë”, ka shkruar Cufaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...