Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright i ka dërguar letër Veselit, ja çfarë i ka shkruar - Bota Sot
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright i ka dërguar letër Veselit, ja çfarë i ka shkruar

Aktuale

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright i ka dërguar letër Veselit, ja çfarë i ka shkruar

Nga: Z.B Më: 11 korrik 2019 Në ora: 16:35
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright dhe Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se sot ka pranuar një letër nga ish Sekretarja Amerikane e Shtetit, mikja e madhe e Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Veseli këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook i cili ka shkruar se përmes kësaj letre konfirmon edhe një herë mbështetjen e parezervë për popullin e Kosovës.

Postimi i plotë:

Pranova sot një letër nga ish Sekretarja Amerikane e Shtetit, mikja e madhe e Kosovës, Madeleine Albright, përmes të cilës konfirmon edhe një herë mbështetjen e parezervë për popullin e Kosovës. Vendi ynë është krenar me aleancën e përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me miqtë anembanë botës, që i qëndrojnë gjithmonë pranë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...