Veprat e Rexhep Hoxhës kanë frymëzuar dhe rritur shumë breza - Bota Sot
Veprat e Rexhep Hoxhës kanë frymëzuar dhe rritur shumë breza

Aktuale

Veprat e Rexhep Hoxhës kanë frymëzuar dhe rritur shumë breza

Nga: Z.B Më: 12 korrik 2019 Në ora: 12:40
Rexhep Hoxha

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se vdekja e shkrimtarit Rexhep Hoti është humbje e madhe për qytetarët dhe kulturën, përcjell “Bota sot”.

Hoxhaj këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook i cili ka shkruar se vepra e tij ka frymëzuar shumë breza.

Postimi i plotë:

Vdekja e shkrimtarit Rexhep Hoxha është një humbje e madhe për qytetarët, kulturën dhe artin në Kosovë. Veprat e tij që kanë frymëzuar dhe rritur shumë breza të të rinjve shqiptarë, do të mbesin pasuri letrare e Kosovës për gjenerata të tëra. U prehsh në paqe!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...