Luftëtari i UÇK-së: Jusuf Buxhovi ishte spiun i Serbisë, i mbaj mend mirë marifetet e tij - Bota Sot
Luftëtari i UÇK-së: Jusuf Buxhovi ishte spiun i Serbisë, i mbaj mend mirë marifetet e tij

Aktuale

Luftëtari i UÇK-së: Jusuf Buxhovi ishte spiun i Serbisë, i mbaj mend mirë marifetet e tij

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 13:49
Pren Marashi

Luftëtari i UÇK-së, Pren Marashi i ka reaguar një deklrate të shkrimtarit Jusuf Buxhovi se ‘’ “lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër”, duke e quajtur spiun të Serbisë.

‘’Çfarë emri t’i jap atij që e urren UÇK-në dhe luftën e saj, ndoshta ma mirë me ja lenë historisë ta gjykon këtë kuazi historian. Me i thënë shpijun i UDB -ës ,është dro që disa ish shokë hidherohen sepse tani e kanë bërë shokë por, po ja them, shpijun e bashkëpuntorë i Serbisë është dhe ishte i tillë, gjenerata e ime i mbajm mirë ne mend marifetet e jusuf buxhovit,(me shkronja të vogla,e shkruaj emrin i tij)’’,ka shkruar Marashi në Facebook.

Pati reagime të shumta për këtë deklaratë skandaloze të Buxhovit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...