Meta: Shkëmbimi i territoreve e zhbën shtetin e Kosovës - Bota Sot
Meta: Shkëmbimi i territoreve e zhbën shtetin e Kosovës

Aktuale

Meta: Shkëmbimi i territoreve e zhbën shtetin e Kosovës

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 23:17
Bardhyl Meta

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta, ka thënë se shkëmbimi i territoreve është temë e dëmshme për Kosovën, ngase e zhbën shtetin e Kosovës.

“Të gjithë ata që folin për shkëmbim të territoreve e dinë se shkëmbimi i territoreve e zhbën Kosovën, pra i falet një pjesë e territorit andej. Ne nuk kemi forca ushtarake që të shkojmë ta marrim Preshevën”.

Meta në “Blic Interview” ka deklaruar se ky skenar ka synim që pjesa e mbetur e Kosovës t’i bashkohet Shqipërisë.

“Mbetet një pjesë të cilën si të tillë nuk e kanë njohur shtetet tjera dhe si rrjedhojë duhet që pjesa e mbetur e Kosovës t’i bashkohet Shqipërisë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...