Lumir Abdixhiku e ‘godet’ Kadri Veselin - Bota Sot
Lumir Abdixhiku e ‘godet’ Kadri Veselin

Aktuale

Lumir Abdixhiku e ‘godet’ Kadri Veselin

Nga: D.RR Më: 13 korrik 2019 Në ora: 10:57
Kadri Veseli dhe Lumir Abdixhiku

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, përmes një postimi në Facebook, i ka reaguar kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Ai në shkrimin e tij ka thënë se, ende pa u mbushur një muaj nga Beteja e Kadri Veselit për çlirim nga krimi e korrupsioni, ata Zaptuan Noterinë me gra, motra, kunata e familjarë, përvetësuan qindra mijëra euro për lobim, etj.

Postimi i plotë:

Beteja e Kadri Veselit për çlirim nga krimi e korrupsioni po shkon “shumë mirë”. Ende pa u mbushur një muaj mirë:

- Zaptuan Noterinë me gra, motra, kunata e familjarë. Të gjitha me pikë maksimale thanë.

- Vendosën në krye të Universiretit të Gjakovës militantë partiak. Do të edukoheni tash e tutje nga këta.

- Përvetësuan qindra mijëra euro për lobim. Nga Ministria e Integrimeve për imazhin e Kadrisë në Amerikë. Ec e bjeri në fije.

Dikush tha merrni mësim nga PDK. Mësim se si duhet “me e zhbi” shtetin në secilën mundësi?! Këta janë të varur e ndërvarur organikisht nga kapja. S’munden pa të sepse janë një me të. Prandaj çlirimi i Kosovës nga korrupsioni është lirim i Kosovës pikërisht nga këta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat