Vëllai i Gani Gecit: Vdekjen e ke të sigurt! - Bota Sot
Vëllai i Gani Gecit: Vdekjen e ke të sigurt!

Aktuale

Vëllai i Gani Gecit: Vdekjen e ke të sigurt!

Nga: N.Sh Më: 13 korrik 2019 Në ora: 15:10
Vëllezërit Geci

Njëri prej shtatë vëllezërve Geci nga Llausha e Skenderajt, Nehati, ka reaguar ndaj dukurive me të cilat po përballen qytetarët e Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook, shprehet se askush nuk po flet për zhvillim ekonomik, për hapjen e fabrikave dhe vendet e reja të punës, apo për arsimin, shëndetësinë e probleme të tjera me të cilat qytetarët e Kosovës po përballen për secilën ditë.

Geci thotë se, pa qenë vasal i pushtetit edhe po të jesh mjek i mirë, ekonomist apo jurist nuk mund të punësohesh.

Për shëndetësinë thotë se e ke vdekjen e sigurt, ku shprehet se, shtyllat kryesore të shtetit janë shkatërruar nga të paditurit.

Lexojeni shkrimin e plotë:

REAGIM ME SHKAS

Asnjë titull i gazetave, asnjë status i politikanëve , asnjë status i individëve të rëndomt nuk e gjenë që flet për zhvillm ekonomik, për hapje të ndonjë fabrike për hapje të vendeve të punës , në të gjitha rrjetet sociale gjenë vetëm: ky e goditi ketë ai apo ajo goditi atë.

Gjithmonë duke u marrë me vet vehten, 20 vite pas lufte gjithë me të njejtat gjëra, politka merret vetëm me të kalurën dhe me shtrimin e Asfalltit për perfitime personale dhe traseja caktohet nëpër arat e politikanëve tanë. 10% zhavor 10 % asfallt të caktuar, e kanë ku duhet të merret zhavori ku duhet të merret asfallti dhe shiqoni qytetar të nderuar cilësinë e rrugëve tona për shkak të ngulfatjes nga politikanët tanë, rinia na iku me keq se në vitet e 90-dhjeta , arsimi është denigruar gati në kolaps për shkak se mësuesi , profesori duhet të jetë jo i dishum por duhet të jetë vazal i politikës nëse don me punu , nuk shikohet kualiteti por kuantiteti , shëndëtsia në shkatrrim e sipër, sado që të jet mjek, jurist, ekonomist etj... i mirë nuk do të ketë mundësi punësimi vetëm nëse bëhet argat i partive në pushtet cila do qoftë ajo, nëse nuk ke të njofshum as në spital ske pse shkon.

Vdekjen e ke të sigurt, me një fjalë shtyllat krysore të shtetit janë shkatrruar nga të pa diturit, deri kur kështu do të duron ky popull?!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat