Hoxhiq: Qytetarët në veri janë viktimë e politikave të larta të Beogradit - Bota Sot
Hoxhiq: Qytetarët në veri janë viktimë e politikave të larta të Beogradit

Aktuale

Hoxhiq: Qytetarët në veri janë viktimë e politikave të larta të Beogradit

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 23:08
Adrijana Hoxhiq

Ministrja e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, ka thënë se qytetarët në veri janë viktimë e politikave të larta të Beogradit.

Ajo konsideron se të gjithë janë ngopur me këto politika dhe se është koha që institucionet e vendit të veprojnë në përmirësimin e mirëqenies së qytetarëve.

Hoxhiq e cila një kohë e ka udhëhequr zyrën administrative në veri të Mitrovicës, u shpreh se nuk është në dijeni se ekzistojnë komuna në vend qe nuk i respektojnë ligjet dhe procedurat e Republikës së Kosovës.

Sipas saj, dorëheqjet e bashkëkombësve të saj serbë nga udhëheqja e komunave veriore është një lloj shenje e protestës për tarifën doganore 100 për qind ndaj mallrave serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...