Imri Ahmeti unifikon LDK-në edhe në Vushtrri - Bota Sot
Imri Ahmeti unifikon LDK-në edhe në Vushtrri

Aktuale

Imri Ahmeti unifikon LDK-në edhe në Vushtrri

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 18:06
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pa karrige e grushte, sot përfundoi procesi i brendshëm zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Vushtrri, një nga komunat me të përfolura ditëve të fundit.

Madje çdo gjë u bë sipas marrëveshjes, ku edhe për një mandat, Hysni Gërguri do ta udhëheq LDK-së në Vushtrri. Derisa kryetari aktual i komunës, Xhafer Tahiri do të jetë nënkryetar.

Derisa të dielën e kaluar pikërisht grupet e dy kandidatëve u bën “hor” për shkak të rrahjes me karrige e grushte mes burrave e grave në nëndegën “Dardania” ata sot u panë të buzëqeshur.

Siç mëson Indeksonline, ishte kryetar i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ai që pajtoi “kundërshtarët”, ku edhe shihet mes tyre në një fotografi.

Ndryshe, Ahmeti po del të jetë pajtues i mirë, pasi që ai dje gjatë procesit të brendshëm zgjedhor në Lipjan ku u zgjodh kryetar i LDK-së në këtë degë, kishte ftuar edhe Arban Abrashin e Hazir Borovcin, ku u bë thirrje për unitet dhe një gjuhe të përbashkët brenda subjektit politik të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...