Debati për UÇK-në: Jusuf Buxhovi beri detyrën e intelektualit dhe atdhetarit - Bota Sot
Debati për UÇK-në: Jusuf Buxhovi beri detyrën e intelektualit dhe atdhetarit

Aktuale

Debati për UÇK-në: Jusuf Buxhovi beri detyrën e intelektualit dhe atdhetarit

Nga: N.Sh Më: 15 korrik 2019 Në ora: 08:28
Jusuf Buxhovi

Ende po vazhdojnë reagimet për deklaratën e publicistit dhe historianit Jusuf Boxhovi i cili tha se UÇK-ja ishte e drejtë por nuk a qenë e pastër.

Eksperti i sigurisë Fadil Kajtazi thotë se Buxhovi bëri detyrën e intelektualit dhe atdhetarit, si në vitet e tetëdhjeta me debate për Kosovën kundër akademikëve serb.

“Jusuf Buxhovi beri detyrën e intelektualit dhe atdhetarit, ngjashëm me letërsinë e tij patriotike te viteve te tetëdhjeta dhe me debatet për Kosovën kundër akademikeve serb”, shkruan Kajtazi në Facebook transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...