Kurti: Pozita e opozita bëhen bashkë për “ekskursione qeveritare” - Bota Sot
Kurti: Pozita e opozita bëhen bashkë për “ekskursione qeveritare”

Aktuale

Kurti: Pozita e opozita bëhen bashkë për “ekskursione qeveritare”

Nga: N.Sh Më: 15 korrik 2019 Në ora: 12:17
Kuvendi i Kosovës

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do të shkojnë Kadri Veseli dhe disa parlamentarë të Kosovës.

Por, këto vizitë dhe shumë të tjera, kryetari i Partisë Republikane të Kosovës, Faton Kurti po i cilëson si “ekskursione qeveritare”.

Kurti përmes një postimi në Facebook, pyet se cila është agjenda e kësaj vizite dhe a do të kushtoj fatura që duhet të paguhet.

Ja postimi i plotë:

KUR JANË NË PYETJE „ESKURZIONET QEVERITARE“ - POZITË DHE OPOZITË BËHEN BASHKË!

Kryeparlamentari Veseli, bashkë me parlamentarë të tjerë si cdo verë para pushimeve, shkojnë për pushime në SHBA. Cila është agjenda e këtyre takimeve, për të cilat ka pak ose aspak transparencë? Sa është fatura që shtetasit kosovarë duhet të paguajnë për „shëtitjet euroatlantike“?!

(Ekskursioni Qeveritar në Bienalen e Venedikut, ku moren pjesë 22 zyrtarë dhe 12 gazetarë, taksapagusit Kosovarë i kushtoi 220 mijë euro!)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...