Mustafa pret në takim lamtumirës ambasadorin norvegjez Sjaastad - Bota Sot
Mustafa pret në takim lamtumirës ambasadorin norvegjez Sjaastad

Aktuale

Mustafa pret në takim lamtumirës ambasadorin norvegjez Sjaastad

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 15:07
Isa Mustafa dhe Per Strand Sjaastad

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka pritur sot në një takim lamtumirës Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad, me të cilin bisedoi për situatën aktuale në vend, zgjedhjet e parakohshme dhe zgjedhjet e brendshme të LDK-së.

Mustafa me këtë rast falënderoi diplomatin norvegjez për përkushtimin dhe angazhimin e tij në zhvillimin e Kosovës dhe Norvegjinë për mbështetjen që i ka dhënë vendit. 

Ndërsa, ambasadori Sjaastad falënderoi kryetarin Mustafa për pritjen dhe bashkëpunimin e deritanishëm në ngritjen e kapaciteteve të institucioneve të Kosovës për një shtet zhvillimor, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...