Haradinaj: Kujtimi për dëshmorët është motivim për punë e angazhim - Bota Sot
Haradinaj: Kujtimi për dëshmorët është motivim për punë e angazhim

Aktuale

Haradinaj: Kujtimi për dëshmorët është motivim për punë e angazhim

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 13:28
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 21-vjetorin e rënies ka kujtuar dëshmorin e parë të Zonës Operative të Nerodimes, Nazmi Ukësmajlin.

Në Ferizaj, sot është përuruar edhe shtatorja e këtij dëshmori.

“Kujtimi për dëshmorët që sakrifikuan për ditët që po i jetojmë së bashku, është motivim për punë e angazhim në zhvillimin e shtetit”, shkroi Haradinaj.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Në 21 vjetorin e rënies së tij, përkujtojmë Nazmi Ukësmajlin, dëshmorin e parë të Zonës Operative të Nerodimes duke e përjetësuar sakrificën e tij me shtatoren në Ferizaj. Luftëtarëve dhe bashkëluftëtarëve të Nazmiut, ju uroj Ditën e Veteranit.

Kujtimi për dëshmorët që sakrifikuan për ditët që po i jetojmë së bashku, është motivim për punë e angazhim në zhvillimin e shtetit.

Lavdi e përjetshme Dëshmorëve!

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...