Si kishte ndodhur përplasja Dreshaj-Gashi-Haliti - Bota Sot
Si kishte ndodhur përplasja Dreshaj-Gashi-Haliti

Aktuale

Si kishte ndodhur përplasja Dreshaj-Gashi-Haliti

Nga: A.M. Më: 16 korrik 2019 Në ora: 14:14
Përplasja Dreshaj-Gashi-Haliti

Përleshja ndërmjet deputeteve Xhavit Haliti dhe Arben Gashi ka ndodhur me 18 maj 2018 në Kuvendin e Republikës së Kosovës, por vetëm tani Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj Halitit.

Ndërsa, në këtë përleshje ishte përfshi edhe deputeti i AAK-së, Gani Dreshaj, ndaj të cilit është ngritur aktakuza për veprën penale “kanosje”.

 Në 17 maj 2018, dy deputetët ai i PDK-së dhe ai i LDK-së janë sharë me fjalë banale ndërmjet vete, por një ditë më vonë Haliti dhe Gashi ishin përleshur edhe fizikisht.

Ngjarja kishte ndodhur, pasi që nënkryetari i Kuvendi, Haliti pasi kishte mbushur fletën e votimit për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese e pati sulmuar fizikisht Gashi.

Në këtë rast, ka ndërhyrë edhe deputeti i AAK-së, Dreshaj, por deputetet tjerë i kanë ndaluar që të mos eskalojë edhe më tej situata.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...