Ushtarët e KFOR-it marrin medalje në Kampin e Bondsteel-it për arritjet dhe përkushtimin - Bota Sot
Ushtarët e KFOR-it marrin medalje në Kampin e Bondsteel-it për arritjet dhe përkushtimin

Aktuale

Ushtarët e KFOR-it marrin medalje në Kampin e Bondsteel-it për arritjet dhe përkushtimin

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 14:08
Ushtarët nga Brigada e 29-të

Ushtarët nga Brigada e 29-të, Skuadra Combat e KFOR-it kanë marrë çmime për shërbimin e tyre, në një ceremoni në Kampin e Bondsteel në Kosovë.

Këto medalje simbolizojnë arritjet dhe përkushtimin e ushtarëve në misionin e KFOR-it.

Siç shihet edhe në këto foto, ata u dekoruan m e medalje për shërbimin e tyre si ushtar në misionin e KFOR-it.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...