Shala sërish fjalë të rënda: Arifi ndoshta shkoi në Berlin të flasë për biznes me Gjuriqin - Bota Sot
Shala sërish fjalë të rënda: Arifi ndoshta shkoi në Berlin të flasë për biznes me Gjuriqin

Aktuale

Shala sërish fjalë të rënda: Arifi ndoshta shkoi në Berlin të flasë për biznes me Gjuriqin

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 23:44
Takimi i fshehtë Arifi - Gjuriq

Përplasjet mes zyrtarëve të partive në pushtet, Nismës Socialdemokrate dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, po vazhdojnë.

Të enjten, gjatë një paraqitje në emisionin “DPT Te Fidani”, deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Haxhi Shala, ka sulmuar ish-këshilltarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, Avni Arifi.

Shala ka zgjedhur fjalë të rënda për Arifin, tani ambasador i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, teksa ka folur për takimin e raportuar në Berlin, mes Arifit dhe shefit të të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.

“Nuk e di a kanë shkuar përfaqësuesit e AAK’së në Gjermani të bisedojnë për Kosovën, apo për biznes, me përfaqësuesit e Serbisë”, është shprehur Shala.

“Por, nëse qëndron se kanë biseduar për Kosovën, Avni Arifi duhet të shkarkohet”, ka deklaruar deputeti i Nismës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...