Ambasadori amerikan flet për vendimin e KSHC-së - Bota Sot
Ambasadori amerikan flet për vendimin e KSHC-së

Aktuale

Ambasadori amerikan flet për vendimin e KSHC-së

Nga: A.M. Më: 19 korrik 2019 Në ora: 14:15
Philip Kosnett,

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, ka dal pro vendimit të Agjencisë së Akreditimit të Kosovës për mbylljen e tri universiteteve publike dhe disa private në vend.

Në postimin e tij në Twitter, Kosnett ka thënë se ky vendim është i saktë, shkruan "Bota sot".

"Vendimi i Agjencisë së Akreditimit të Kosovës për të tërhequr akreditimin nga disa institucione të arsimit të lartë ishte e vështirë, por e saktë. Është roli i tyre për të bërë vendime objektive dhe të bazuara në standarde për t'u siguruar studentëve të Kosovës të marrin arsim cilësor që meritojnë",ka shkruar ai në Twitter.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat