Haradinaj ia kthen buxhetit paratë që kanë mbetur pa i harxhuar ekipi negociator - Bota Sot
Haradinaj ia kthen buxhetit paratë që kanë mbetur pa i harxhuar ekipi negociator

Aktuale

Haradinaj ia kthen buxhetit paratë që kanë mbetur pa i harxhuar ekipi negociator

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 15:43
Ramush Haradinaj dhe Shpend Ahmeti

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që shumën e mbetur prej 300 mijë euro të ndara për ekipin negociator ti kthej në buxhetin e shtetit.

Kjo pasi që Gjykata Kushtetuese nxori si të jashtëligjshëm ekipin negociator të formuar nga Kuvendi.

Haradinaj ka thënë se 70 mijë euro janë harxhuar nga ekipi negociator dhe 230 mijë euro të mbetura do të kthehen në buxhetin e shtetit.

““Propozojmë të shfuqizohet vendimi që janë ndarë mjete në vlerë prej 300 mijë euro, vlera e mbetur 230 mijë këto mjete nga zyra e kryeministrit kthehen në programin e shpenzime të paparashikuara kategoria ë shpenzimeve rezervë”, tha Kryeministri Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...