A e ka ftuar Gjykata Speciale ndonjë lider tjetër? Ja si përgjigjet Haradinaj - Bota Sot
A e ka ftuar Gjykata Speciale ndonjë lider tjetër? Ja si përgjigjet Haradinaj

Aktuale

A e ka ftuar Gjykata Speciale ndonjë lider tjetër? Ja si përgjigjet Haradinaj

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 16:30
Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj në një konferencë për media është shfaqur i emocionuar derisa ka ofruar dorëheqjen e parevokueshme nga pozita e Kryeministrit të vendit.

Ai ka thënë se ka pranuar një ftesë nga dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale si i dyshuar dhe i është ofruar mundësia që të shkojë si i pari i Qeverisë apo si qytetar i zakonshëm i Kosovës.

Haradinaj ka thënë se ka zgjedhur këtë të dytën.

Haradinajt ka thënë se nuk e di nëse ka liderë tjerë politikë të ftuar nga Gjykata Speciale.

Ai ka thënë se tani mandatin e tij do t’ia kthejë sovranit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat