Ish-ministri i Haradinajt ‘godet’, flet për një skenar rreth dorëheqjes së kryeministrit - Bota Sot
Ish-ministri i Haradinajt ‘godet’, flet për një skenar rreth dorëheqjes së kryeministrit

Aktuale

Ish-ministri i Haradinajt ‘godet’, flet për një skenar rreth dorëheqjes së kryeministrit

Nga: N.H Më: 19 korrik 2019 Në ora: 17:36
Ramush Haradinaj

Ish-ministri, Bajram Hasani ka reaguar për dorëheqjen e kryeminstrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Sipas tij, qëndrimet e Haradinajt kanë zbuluar se ai është një burrshtetas.

Me tej ai gjithashtu mendon se ka dyshime për ndonjë skenar dhe mendon se kjo nuk quhet drejtësi – pasi ka dëshmuar pafajësinë edhe më herët.

Ja shkrimi i tij:

“Qëndrimi i Ramush Haradinajt kundër ndarjes së Kosovës, vendosmëria për taksën ndaj mallrave serbe e atyre të Bosnje e Hercegovinës e vendime të tjera të mëdha të tij na bëjnë të kuptojmë se ai është një burrshtetas. Veprimi i sotëm tregon se ai para interesave të pushtetit e ka dashurinë për Kosovën, për të cilën dha shumë.

A ka vend për dyshime për ndonjë skenar? PO KA.

Kjo që po bëhet ndaj Haradinajt nuk quhet drejtësi. Pastërtinë e tij e ka dëshmuar edhe më herët.

Me ty kryeministër Haradinaj”, shkruan Hasani në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...