Krasniqi i reagon fuqishëm Thaçit: Projektuesi i ndarjes, për ty i bindur që nuk ka asnjë ftesë - Bota Sot
Krasniqi i reagon fuqishëm Thaçit: Projektuesi i ndarjes, për ty i bindur që nuk ka asnjë ftesë

Aktuale

Krasniqi i reagon fuqishëm Thaçit: Projektuesi i ndarjes, për ty i bindur që nuk ka asnjë ftesë

Nga: Z.B Më: 19 korrik 2019 Në ora: 18:53
Hashim Thaçi

Kryeministri i Kosovës, Ramuash Haradinaj, ka dhënë dorëheqje pasi është ftuar për intervistim nga Gjykata e Hagës për hetimin e krimeve kundër serbëve etnikë gjatë dhe pas luftës 1998-1999.

Ndërsa, analisti politik, Faik Krasniqi, ka reaguar deklaratës së presidentit të Kosvës, Hashim Thaçi, i cili ka thënë se janë ftuar edhe zyrtarë tjerë, jo veç Haradinaj, përcjell “Bota sot”.

“Hashim Thaçi paska deklaruar: Jane ftuar edhe zyrtare te tjere, jo vec Haradinaj. Per ty jam mese bindur qe nuk ka asnje ftese, sepse ti je projektuesi i ndarjes se Kosoves”, ka shkruar ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...