Ushtari britanik i UÇK-së pas dorëheqjes së Haradinajt ka një kërkesë serioze për Presidentin Thaçi - Bota Sot
Ushtari britanik i UÇK-së pas dorëheqjes së Haradinajt ka një kërkesë serioze për Presidentin Thaçi

Aktuale

Ushtari britanik i UÇK-së pas dorëheqjes së Haradinajt ka një kërkesë serioze për Presidentin Thaçi

Nga: H.O. Më: 19 korrik 2019 Në ora: 21:29
Hashim Thaçi

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, britaniku Jon Harrison ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit ramush Haradinaj.

Ai në një postim të tij në Facebook iu drejtohet Presidentit Hashim Thaci. Ai thotë se është shansi juaj për të treguar krenari dhe udhëheqje. Mos zgjedhni një ‘kukull’.

Postimi i plotë:

Z. President

kryeministri juaj ka dhënë dorëheqjen për t'u përballur me akuzat për krime lufte, ai ka dhënë dorëheqje që të mos sjellë ndonjë errësirë në zyrën e kryeministrit.

Pra, TANI është shansi juaj për të treguar krenari dhe udhëheqje.

Japin popullit një votë, një zgjedhje të përgjithshme

Mos "zgjedhni" kukull tuaj.

Njerëzit janë Kosova dhe Kosova kërkon një zë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat