Donika Kadaj: Ky nuk është gjyq, por është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-së - Bota Sot
Donika Kadaj: Ky nuk është gjyq, por është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-së

Aktuale

Donika Kadaj: Ky nuk është gjyq, por është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-së

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 22:07
Donika Kada

Deputetja në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK-së ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit. Haradindaj dha dorëheqje pasi që është thirrur si i dyshuar për krime lufte nga Gjykata Speciale.

“Nuk ka gjyq, drejtësi e asnjë institucion që i jep emër thirrjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj nga Dhomat Speciale”, ka shkruar Kadaj në llogarinë e saj në Facebook.

“Ky nuk është gjyq, por është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-se, sakrificën e dëshmorëve dhe mbi 8 milionë shqiptarë anembanë”

Ky është postimi i plotë i saj:

Nuk ka gjyq, drejtësi e asnjë institucion që i jep emër thirrjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj nga Dhomat Speciale. Ky nuk është gjyq, por është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-se, sakrificën e dëshmorëve dhe mbi 8 milionë shqiptarë anembanë.

#KJONUKESHTEDREJTESI

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...