I vjen goditja e parë Haradinajt: Dorëheqjen nuk e bëri për Gjykatën Speciale, por... - Bota Sot
I vjen goditja e parë Haradinajt: Dorëheqjen nuk e bëri për Gjykatën Speciale, por...

Aktuale

I vjen goditja e parë Haradinajt: Dorëheqjen nuk e bëri për Gjykatën Speciale, por...

Nga: N.Sh Më: 19 korrik 2019 Në ora: 22:20
Ramush Haradinaj

Shumë komentime janë bërë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

Ai dha sot dorëheqje të parevokueshme pasi tha se kjo ndodhi pikërisht pas ftesës së Gjykatës Speciale e cila e ka ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

Mirëpo, njohësi i proceseve politike e juridike në Kosovë, Blerim Burjani, pohon se dorëheqja e Haradinajt nuk ka lidhje me Gjykatën Speciale, por për përfitime të votave.

Ai përmes një postim në Facebook, shprehet se, edhe PDK-ja iu bashkua idesë për të rrëzuar këtë Qeveri.

Më poshtë, postimi i Blerim Burjanit pa ndërhyrje të redaksisë:

Doreheqja e kryeministrit ska lidhje me ftesen e Gjykates Speciale.PDK iu ka bashkue ides per te rrezuar kete Qeveri.

Doreheqja e kryeministrit ndodhi si rezultat e heqjes se besimit nga PDK per te vazhduar kete qeverije per shkak takses,stagnimit te plote te dialogut, PDK ia ka bere me dije se nuk do te kete perkrahje me per te.Andaj kjo ka ndodhe me shepjetesi nga Haradinaj per perfitime votash.Pra tash me ik komplikimeve eshte bere doreheqje e tij, me kerkesen jo zyrtare te SHBA kane kerkuar zhbllokimin e dilaogut dhe zgjidhjen

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...