Kelmendi flet për dorëheqjen e Haradinajt, ftesën nga Specialja e quan qesharake dhe politike - Bota Sot
Kelmendi flet për dorëheqjen e Haradinajt, ftesën nga Specialja e quan qesharake dhe politike

Aktuale

Kelmendi flet për dorëheqjen e Haradinajt, ftesën nga Specialja e quan qesharake dhe politike

Nga: G.B Më: 20 korrik 2019 Në ora: 08:54
Ramush Haradinaj

Profesori Muhamet Kelmendi ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se ftesa nga Specialja është e padrejtë, qesharake dhe thjeshtë politike, përcjell Bota sot.

Sa i përket dorëheqjes, ai ka thënë se është vepër që e bëjnë vetëm njerëzit e shtetit dhe të kombit, njerëzit e mëdhenj.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Ramush Haradinaj dha doreheqje nga detyra e Kryeministrit te Republikes se Kosoves. Shkak u be nje ftese e padrejte dhe qesharake e Gjykates Speciale ne Den Hag dhe e cila eshte thjeshte politike.
Akti i tille i Kryeministrit eshte veper qe bejne vetem njerezit e shtetit, te kombit dhe te Kosoves martire; ata qe derdhen gjak per liri dhe per pavaresi.
Njerezit e medhenje te kombit.
Me ty Ramush Haradinaj.
Fitore!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...