Edhe Muhamet Kelmendi ka dy fjalë për ata që e votuan Gjykatën Speciale, tregon kush bëri trysni për të dëmtuar UÇK-në - Bota Sot
Edhe Muhamet Kelmendi ka dy fjalë për ata që e votuan Gjykatën Speciale, tregon kush bëri trysni për të dëmtuar UÇK-në

Aktuale

Edhe Muhamet Kelmendi ka dy fjalë për ata që e votuan Gjykatën Speciale, tregon kush bëri trysni për të dëmtuar UÇK-në

Nga: N.Sh Më: 20 korrik 2019 Në ora: 18:16
Gjykata Speciale

Veprimtari dhe zyrtari i AAK-së, Muhamet Kelmendi ka thënë se Gjykata Speciale e ka burimin te Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa.

Ai, përmes një postimi në Facebook, shprehet se, Thaçi me presion ndaj deputetëve me qëllim që të denigrohet UÇK-ja e votuan Gjykatën Speciale e cila vepron vetëm kundër UÇK-së.

Ai thotë se këtë Gjykatë e votuan deputetët e PDK-së, LDK-së dhe shumica e deputetëve të AAK-së e AKR-së.

“Turpi i z. Thaçi, z. Mustafa dhe të tërë deputetëve qëndron në faktin se ata nuk kërkuan Gjykate Speciale për krimet e luftës, për dhunën dhe për gjenocidin që bëri shteti serb kundër shqiptarëve në Kosovë”, shkruan mes tjerash Kelmendi.

Sipas tij, është anomali që të kalojnë pa u dënuar kriminelët si Vuçiqi e Daçiqi.

“Ata vranë dhe masakruan mbi 13 mijë shqiptarë. Rreth 20 mijë femra shqiptare u përdhunuan, ndërsa mbi 150 mijë objekte u shkatërruan. Nën sundimin e gjenocidit serb u dëbuan mbi 1milion shqiptarë”, shkruan tutje ai.

Më poshtë, postimi i plotë pa ndërhyrje:

Verejtje:

Lista me emerat e deputeteve qe kane votuar Gjykaten Speciale eshte marr nga arhiva e Kuvendit te Kosoves.

Nese ka deputete ne liste qe nuk e kane votuar lypset te shkojne ne Kuvend dhe te kerkojne largimin e tyre nga lista qe ekziston.

Pse!

Baza e Gjykates Speciale, ajo qe ka krijuar tabanin per veprime gjyqesore dhe te padrejta kunder UCK-se, e ka burimin te Hashim Thaci dhe te Isa Mustafa.

Z Thaci me presion ndaj deputeteve dhe shume te tjere pa vetedije dhe me qellim qe te denigrohet UCK-ja e votuan Gjykaten Speciale,, e cila sot vetem kunder UCK po vepron.

Kete gjykate e votuan tere deputetet e PDK-se, te LDK -se dhe shumica e deputeteve te AAK-se dhe te AKR-se.

Turpi i z.Thaci, z.Mustafa dhe te tere deputeteve qendron ne faktin se ata nuk kerkuan Gjykate Speciale per krimet e luftes, per dhunen dhe per gjenocidin qe beri shteti serb kunder shqiptareve ne Kosove.

Eshte anomali qe te kalojne pa u denuar kriminelet si Vucic dhe te Dacic, sikunder edhe te tjeret.

Ata vrane dhe masakruan mbi 13 mije shqiptare. Rreth 20 mije femera shqiptare u perdhunuan, ndersa mbi 150 mije objekte u shkaterruan. Nen sundimin e gjenicidit serb u debuan mbi 1milion shqiptare.

Per tere kete dhune nuk u denua askush nga shteti kriminal serb.

Dhe, sikurse mos te ishte keshtu, Kuvendi i Kosoves nen ndikimin e Hashim Thacit dhe te Isa Mustafes e votuan Gjykaten vetem per UCK.

Turpi dhe poshteresia nuk kan kufi.

Po kush jane ata deputete te Kuvendit qe e votuan kete marifetllak shume te demshem per Kosove.

Me poshte jane emerat.

Shaip Muja,PDK

Azem Syla,PDK

Elmi Recica,PDK

Latif Gashi,PDK

Bekim Haxhiu,PDK

Zenun Pajaziti,PDK

Behar Selimi,PDK

Adem Grabovci,PDK

Fatmir Xhelili,PDK

Halit Krasniqi,PDK

Rame Vataj,PDK

Ramiz Ladrovci,PDK

Flora Brovina,PDK

Sala Berisha-Shala,PDK

Blerta Deliu-Kodra,PDK

Justina Pula,PDK

Salihe Mustafa,PDK

Xhevahire Izmaku,PDK

27,PDK Safete Hadergjonaj,PDK

Arsim Bajrami,PDK

Berat Buzhala,PDK

Kurtan Kajtazi,PDK

Valbona Dibra,PDK

Sabri Hamiti,LDK

Ismet Beqiri,LDK

Arben Gashi,LDK

Kimete Bytyqi,LDK

Hatim Baxhaku,LDK

Naser Osmani,LDK

Anton Quni,LDK

Hashim Deshishku,LDK

Eqrem Kryeziu,LDK

Bahri Thaqi,LDK

Ali Sadriu,LDK

Skender Hyseni

Vjosa Osmani,LDK

Armend Zemaj,LDK

Xhavit Uka,LDK

Haki Demolli,LDK

Salih Morina,LDK

Nazane Breca,LDK

Sadri Ferati,LDK

Rita Hajzeraj-Beqaj,LDK

Teuta Sahatqija,LDK

Lirije Kajtazi,LDK

Lutfi Zharku,LDK

Hykmete Bajrami,LDK

Xhafer Tahiri,LDK

Aferdita Berisha-Shaqiri,LDK

Vjollca Krasniqi,LDK

Alma Lama,LDK

Muhamet Mustafa,LDK

Donika Kadaj-Bujupi,AAK

Blerim Shala,AAK

Ramiz Kelmendi,AAK

Bali Muharremaj,AAK

Ardian Gjini,AAK

Burim Ramadani,AAK

Kymete Bajraktari,AAK

Teuta Haxhiu,AAK

Myzejene Selmani,AKR

Sevdije Lama,AKR

Gezim Kelmendi,AKR

Suzan Novoberdaliu,AKR

Jeton Svirca,AKR

Le te dihet se me kete votim te lartepermendurit ia bene nje deme te madh shtetit te Kosoves dhe luftes clirimtare te bere nga UCK.

Pse keta deputete nuk kerkuan dhe nuk e votuan Gjykaten Speciale per te gjitha krimet e bera ne Kosove, pavaresisht perkatesise nacionale?

Pse nuk e kerkuan qe pa krijuar Gjykate Speciale per gjenocidin serb mos te votohet kjo gjykate?

Ka shume pseja!

Por, keta deputete me Thacin e ne Mustafen bartin pergjegjesine per demet qe aktualisht po i behet Kosoves ne arenen nderkombetare.

Valle nuk e kane ditur se do te krijohet kjo gjendje!

Cfare te thuhet ne bote per thirrjet dhe dyshimet ndaj veprimtareve me te demshme te ceshtjes!

Nuk mendonin keta deputete me thelle!

Po si t'i behet tash luftes speciale nga Serbia, Rusia e shtetet tjera kunder Kosove neper qendrat vendosese ne bote!!

Nuk eshte ditur kjo!

Marri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat