Eskalon Milaim Zeka: Palla nuk më han për asnjë Gjykatë në botë, nëse nuk kam ba asgjë - Bota Sot
Eskalon Milaim Zeka: Palla nuk më han për asnjë Gjykatë në botë, nëse nuk kam ba asgjë

Aktuale

Eskalon Milaim Zeka: Palla nuk më han për asnjë Gjykatë në botë, nëse nuk kam ba asgjë

Nga: A.ZH Më: 20 korrik 2019 Në ora: 22:38
Milaim Zeka

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka, ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ftesave nga Gjykata Speciale ndaj tij, Jakup Krasniqit, Bislim Zyrapit e Sokol Bashotës.

Zeka ka thënë se lufta e UÇK-së ishte e shenjtë dhe se askush në Gjykatë Speciale nuk ka nevojë ta mbrojë UÇK-në, por veten e vet, përcjell Bota sot.

Sipas tij, akuzat janë individuale dhe nuk janë të drejtuara ndaj UÇK-së.

Ai ka thënë se nuk duhet të fshihemi e të mbulohemi me pektun e lirisë e të UÇK-së.

“Palla nuk më han për asnjë Gjykatë në botë, nëse nuk kam ba asgjë...!!!”, ka shkruar Zeka në Facebook.

Postimi i Zekës pa ndërhyrje:

Te nderuar qytetare te Republikes te Kosoves

Te nderuar shqipetare neper gjithe boten

Luften e UÇK se nuk ka nevoje askush ta mbroje. Ajo ishte lufte e shenjte. Nese ne menyre hipotetike do te denohej lufta e UÇK se, automatikisht do te denohej edhe intervenimi i NATO. Askush ne Gjykaten Speciale nuk ka nevoje me mbrojte UÇK ne, po veten e vet. Akuzat jane individuale. Ato nuk jane te drejtuara ndaje UÇK se.

Prandaj mos i pergjithesoni gjerat. Nuk kemi nevoje te fshihemi e te mbulohemi me petkun e lirise e te UÇK se. Palla nuk me hane per asnje Gjykate ne bote, nese nuk kam ba asgje...!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...