Deklarata e fundit e presidentit të Çamërisë para se të vritej: Haradinaj, Thaçi Rama, Berisha, janë “kokë palarë”... - Bota Sot
Deklarata e fundit e presidentit të Çamërisë para se të vritej: Haradinaj, Thaçi Rama, Berisha, janë “kokë palarë”...

Aktuale

Deklarata e fundit e presidentit të Çamërisë para se të vritej: Haradinaj, Thaçi Rama, Berisha, janë “kokë palarë”...

Nga: A.M. Më: 21 korrik 2019 Në ora: 10:54
Festim Lato

Presidenti i Çamërisë, Festim Lato është varër në Holandë gjatë një atentatit.

“Bota sot” sjell deklaratën e tij të fundit për media, ku kishte kritikuar udhëheqësit politik, në Shqipëri, Kosovës dhe në Maqedoni, pasi që nuk kanë bërë asgjë për   Çamërinë, shkruan "Bota sot".

“Ne jemi me Amerikën. Ajo është aleate pa interes. Asnjë politikan Shqiptar: Kosovë, Shqipëri, Maqedoni nuk ka bërë asgjë për Shtetin e Çamërisë të shpallur nga Festim Lato, turp të kenë. Mos na kërkoni ti respektojmë. Festim Lato luftoi me njerëzit e tij Kosovë e Maqedoni. Të ishin burra Haradinaj, Thaçi, Rama, Berisha, Ali Ahmeti kishin ndihmuar, por janë kok palare që nuk e meritojnë Respektin tonë”, thuhej ne deklaratën e fundit të Latos, shkruan "Bota sot".

Ndryshe, kjo deklaratë e presidentit Lato është bërë ditën e djeshme (e shtune) gjatë mesditës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...