Situata në Kosovë pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj - Bota Sot
Situata në Kosovë pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

Aktuale

Situata në Kosovë pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 20:54
Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi

Skena politike në Kosovë është tronditur pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit, Ramush Haradinaj, i cili së bashku me një numër zyrtarësh të lartë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të paraqiten javën që vjen në Hagë, për t’u intervistuar në Prokurorinë e Posaçme, që trajton pretendimet për krime gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Zgjedhjet e parakohshme që tashmë duken të pashmangshme, shtrojnë edhe pikëpyetje rreth ndikimit që do të kishin ato në procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...