Burjani: Nuk ka zgjedhje të jashtëzakonshme pa heqë dorë nga mandati PAN-i - Bota Sot
Burjani: Nuk ka zgjedhje të jashtëzakonshme pa heqë dorë nga mandati PAN-i

Aktuale

Burjani: Nuk ka zgjedhje të jashtëzakonshme pa heqë dorë nga mandati PAN-i

Nga: A.SH Më: 22 korrik 2019 Në ora: 13:20
Blerim Burjani

Njohësi i çështjeve juridike dhe politike në vend, Blerim Burjani përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nuk mund të caktohen zgjedhjet e jashtëzakonshme pa heq dorë nga mandati i lënë në gjysmë PAN-i.

Postimi në Facebook:

Ska zgjedhje te jashtzakonshme pa heqje dore nga mandati PAN

Nuk mund te caktohen zgjedhjet e jashtzakonshme pa heq dore nga mandati i len ne gjysm nga PAN. Se pari duhet te deklarohet PAN a deshiron te propozje ne proceduren 60 ditore kryeminsiter te ri a jo?, Nese nje subjekt si AAK nuk deshiron te jet pjese e koalicionit, PDK dhe NISMA duhet te hulumtojn nje partnere te ri qeverises, nese PDK dhe NISMA si trashigimtar te PAN pajtohen te shkojn ne zgjedhje atehere duhet presidienti ti ftoje dhe te deklarohen se don zgjedhje dhe se heqin dore nga mandati aktual qeverise ne seancen tjeter te radhe presidenti ftone serish kreret e partive politike te kuvendit dhe cakton daten e zgjedhjeve te jashtzakonshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat