Haradinaj flet për ambasadat, tregon çka u ka thënë ndërkombëtarëve - Bota Sot
Haradinaj flet për ambasadat, tregon çka u ka thënë ndërkombëtarëve

Aktuale

Haradinaj flet për ambasadat, tregon çka u ka thënë ndërkombëtarëve

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 21:45
Ramush Haradinaj

Kryeministri për emisionin “Pressing” të Televizionit T7 ka folur edhe heshtjen e ambasadorëve rreth lajmit se kryeministri i vendit ka dhënë dorëheqje.

“Ata kanë reagur për gjithçka. Mund të jetë një respektim i vendimit”, ka deklaruar Haradinaj.

“Po të ishte e kundërta ata shpesh e thonë”

Haradinaj ka thënë se vullneti i vendit është vazhdimi i dialogut.

“Dorëheqjen nuk e kam bërë për më e ndalë dialogun. Unë dua të e ndali vetëm ndarjen dhe Dodik republikën”, ka treguar Haradinaj.

“Ju kam thënë edhe ndërkombëtarve që të mos i bëjnë presion Kosovës. Nëse vazhdohet me presion ju siguroj se rajoni do destabilizohet”, ka deklaruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...