Kelmendi uron kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson - Bota Sot
Kelmendi uron kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson

Aktuale

Kelmendi uron kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 16:13
Gëzim Kelmendi

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka uruar kryeministrin e posazgjedhur të Britanisë së Madhe Boris Johnson.

Ai këtë urim e ka bërë përmes rrjetit social FB.

Postimi i plotë:

Urime Boris Johnson, Kryeministër i ri i Britanisë së Madhe

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe Boris Johnson është mik i madh i popullit dhe shtetit të Kosovës.

Zgjedhja e tij si Kryeministër i Britanisë së Madhe do ta ndihmoj edhe më shumë shtetin Kosovës në gjitha proceset shtetndërtuese dhe integruese në organizatat ndërkombëtare.

Urime, shëndet dhe suksese Kryeministër i ri Britanisë së Madhe, Boris Johnson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat